27.08/ WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU/ spektakl/ POLSKA

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU

27.08/ czwartek/ 18:00/ Duża Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej

POKAZ FESTIWALOWY

Prześmieszna i przeciekawa komedia wielkiego mistrza… tragedii. Akcja sztuki osnuta jest wokół damsko-męskich intryg. Rubaszny sir John Falstaff postanawia uwieść równocześnie dwie zamężnę mieszczki. Biedak nie wie jednak, że obie panie są bliskimi przyjaciółkami i ani myślą puścić mu tych zapędów płazem. Pani Page i Pani Ford szykują okrutną zemstę w postaci serii żartów, które raz na zawsze mają odstraszyć zuchwałego szlachcica od polowań na wdzięki uczciwych mężatek i… sakiewki ich mężów. Ale na tym nie koniec… Tym perypetiom towarzyszą inne, w których udział biorą bardzo charakterystyczni i charakterni bohaterowie.

Zdrada, zazdrość, chciwość i ogromna doza humoru na scenie, która łączy teatralne tradycje z nowoczesnością. Zapraszamy w podróż wehikułem czasu zmierzającym prosto do mieszczańskiej Anglii przełomu XVI i XVII wieku.

Autor: William Szekspir

Przekład: Stanisław Barańczak

Reżyseria: Paweł Aigner

Scenografia: Magdalena Gajewska

Kostiumy: Zofia de Ines

Muzyka: Piotr Klimek

Obsada: Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Małgorzata Machowska, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Wojciech Kwiatkowski (gościnnie), Michał Kurek (gościnnie), Paweł Majchrowski (gościnnie), Mateusz Marczydło (gościnnie), Adam Mężyk, Piotr Mieczysław Napieraj, Kacper Pilch (gościnnie), Tomasz Schimscheiner (gościnnie), Stanisław Twaróg (gościnnie)

Czas trwania: ok. 180 min

Bilety: 20 zł parter/ 10 zł balkon

godz. 20:30/ rozmowy po spektaklu/ prowadzenie Tomasz Domagała