27.08/ WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU/ spektakl

27.08 czwartek 18:00/ Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie/ Duża Scena

POLSKA

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Wesołe kumoszki z Windsoru

Reżyseria: Paweł Aigner

Scenografia: Magdalena Gajewska

Kostiumy: Zofia de Ines

Muzyka: Piotr Klimek

Asystentka Reżysera: Anna Demczuk

Asystentka Kostiumografki: Weronika Krupa

Inspicjentka: Anna Jochym

Obsada: Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Małgorzata Machowska, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Wojciech Kwiatkowski (gościnnie), Michał Kurek , Paweł Majchrowski, Mateusz Marczydło, Adam Mężyk, Piotr Mieczysław Napieraj, Kacper Pilch, Paweł Gładyś Tomasz Schimscheiner , Stanisław Twaróg

Prześmieszna i przeciekawa komedia wielkiego mistrza… tragedii. Akcja sztuki osnuta jest wokół damsko-męskich intryg. Rubaszny sir John Falstaff postanawia uwieść równocześnie dwie zamężnę mieszczki. Biedak nie wie jednak, że obie panie są bliskimi przyjaciółkami i ani myślą puścić mu tych zapędów płazem. Pani Page i Pani Ford szykują okrutną zemstę w postaci serii żartów, które raz na zawsze mają odstraszyć zuchwałego szlachcica od polowań na wdzięki uczciwych mężatek i… sakiewki ich mężów. Ale na tym nie koniec… Tym perypetiom towarzyszą inne, w których udział biorą bardzo charakterystyczni i charakterni bohaterowie.

Zdrada, zazdrość, chciwość i ogromna doza humoru na scenie, która łączy teatralne tradycje z nowoczesnością. Zapraszamy w podróż wehikułem czasu zmierzającym prosto do mieszczańskiej Anglii przełomu XVI i XVII wieku.

Bilety: normalny 10 zł ulgowy 5zł