30.08/ VINUM/ spektakl/ POLSKA

Interdyscyplinarna grupa teatralna Asocjacja 2006

VINUM

30.08/ niedziela/ 16:00/ Zewnętrzny Dziedziniec Zamku Lubomirskich

Wędrowne widowisko  odnosi się do premiery z 2015 roku stworzonej specjalnie z okazji obchodów patronów Poznania – Św. Piotra i Pawła. Nowa premierowa odsłona,  ze względów na sytuację pandemii, została zaprezentowana w częściach w Poznaniu pomiędzy mostem Biskupa Jordana a Bramą Poznania na poznańskiej Śródce 28 czerwca 2020 roku.

„Spektakl jest wędrówką głównych bohaterów Piotra i Pawła, za którymi będzie podążać publiczność. W naszym widowisku nie przemieszczamy się tylko z miejsca na miejsce, lecz wędrujemy także przez czas. Podążamy ze świętymi Piotrem i Pawłem przez miasto, które w dramaturgii spektaklu staje się miejscem dyskusji nad splotem różnych teorii życia. W rezultacie nasi bohaterowie zmierzają, wbrew pozorom, ku jedności opinii, z nadzieją  na lepsze jutro i z wiarą w rodzaj ludzki.” – zapowiadają twórcy.

Asocjacja 2006 – działająca pod kierownictwem artystycznym scenografa i inscenizatora Piotra Tetlaka – tworzy zarówno jednorazowe plastyczno-teatralne akcje miejskie, najczęściej w formie parad i happeningów, jak i plenerowe widowiska teatralne.

Scenariusz i reżyseria, kierownictwo artystyczne: Piotr Tetlak

Opieka dramaturgiczna wybranych scen: Janusz Stolarski

Scenografia i obiekty: Martyna Stachowczyk, Krzysztof Urban

Kostiumy: Natalia Rejszel

Autorki grupy rowerowej: Dobrawa Deczkowska i Aleksandra Zembrowska

Muzyka: Trio Targanescu w składzie Katarzyna Klebba, Arnold Dąbrowski, Paweł Paluch

Kierownictwo techniczne, organizacja pracy twórczej: Paweł Stachowczyk

Obsada:

W rolach głównych

Monika Belau, Mikolaj Fajfer, Paweł Stachowczyk,  Piotr Charytoniuk, Szymon Stolarski

W pozostałych rolach

Bartłomiej Chudziński,  Dobrawa Deczkowska  Natalia Rejszel, Martyna Stachowczyk, ,  Krzysztof Urban, Trio Targanescu, Paula Tetlak, Karol Wojsław

Czas trwania: maks. 60 min.

Bilety: 10 zł